9 tipů pro zdobení chodby

Ať už pracujete s malými prostory nebo dlouhými chodbami, existuje mnoho nápadů na chodby, které vám pomohou pozvednout váš prostor.

Co je chodba?

Chodba, nebo zkráceně hala, je podlouhlý, uzavřený prostor se stěnami přerušovanými okny nebo dveřmi do jiných místností. Chodby jsou přechodné prostory s několika účely, které vás vedou z jednoho prostoru do druhého. Zdobení přechodových prostor představuje jedinečnou výzvu v oblasti designu interiéru.

Ať už jste majitel domu s prostornou předsíní nebo nájemce v bytě s malým vchodem, existuje mnoho způsobů, jak dát hostům skvělý první dojem ze zbytku vašeho domova. Zdobení chodeb v celém vašem domě může také pomoci vytvořit soudržnou estetiku. Od DIY úložných řešení po domácí výzdobu a zajímavá svítidla, je snadné přidat vizuální zajímavost do chodeb, které by jinak mohly být ohromující.

Jak vyzdobit chodbu

Zvažte tyto nápady na zdobení chodby, aby každá chodba byla náležitě přeměněna.

1. Pověste na zeď umění . Jedním z nejrychlejších způsobů, jak přidat více ohniskových bodů na dlouhou stěnu chodby, je instalace stěny galerie. Uspořádejte nástěnné umění nebo zarámované rodinné fotografie do skupiny v různých výškách a přidejte vrstvy vizuálního zájmu.

2. Zavěste zrcadlo . Umístění zrcadla na konec chodby může pomoci odrážet přirozené světlo a úzká chodba bude vypadat jasnější a větší.

3. Upgradujte svá svítidla . Chytré osvětlení chodby může zvětšit úzký prostor. Zvažte zavěšení několika závěsných svítidel nebo nástěnných svícnů, abyste vytvořili několik bodů vizuálního zájmu v celé chodbě.

4. Přidejte konzolovou tabulku. Přidejte další úložný prostor na chodbě pomocí tenkého konzolového stolku. Nejen, že vám poskytne místo pro umístění klíčů a dalšího zboží, ale také poskytuje perfektní platformu pro dekorativní předměty a stolní lampy.

5. Zvažte vestavěné úložiště . Přidání úložného prostoru nebo polic do malé chodby není vždy možné. Prázdný prostor ve stěnách však lze využít k vytvoření vestavěného úložiště.

6. Zavěste police . Využijte nevyužitý prostor na stěně na konci chodby zavěšením plovoucích polic.

7. Vymalujte stěny neutrální barvou . Aby byla chodba co největší, držte se neutrální barvy. Jako další bonus, bílé stěny vytvářejí prázdné plátno pro vaši nástěnnou výzdobu.

8. Natřete přední dvířka . Malování vnitřní strany vašich předních dveří může vašemu vchodu pomoci dodat šmrnc.

9. Nainstalujte krycí obložení . Pro vzhled moderního statku zvažte instalaci lodního lapače na stěny chodby. Shiplap může pomoci přidat texturu a zajímavost nepoužívaným stěnám.