Nápady na organizaci kuchyně: Jak uspořádat kuchyni

Dopřejte své kuchyni cenově dostupný DIY make-up a zorganizujte se pomocí těchto kreativních nápadů na organizaci kuchyně.

Jak si uspořádat kuchyni

Uspořádaná kuchyně nejen vypadá a působí čistěji, ale je také bezpečnější a efektivnější.

1. Proveďte inventuru . Než se pustíte do projektu organizace kuchyně, udělejte si soupis zastaralých kuchyňských vychytávek, konzerv a spotřebičů, které již nepoužíváte. Recyklujte nebo darujte staré věci.

2. Vyčistěte . Jakmile se uklidíte, hloubkově vyčistěte kuchyň, abyste mohli začít s čistým štítem.

3. Identifikujte problematické oblasti . Zvažte, zda vaše kuchyňské skříňky potřebují nejvíce organizovat, zda by vaše spíž potřebovala vyčistit, nebo zda je to vaše lednička, která způsobuje největší nepořádek. Identifikace problémových oblastí vám pomůže zúžit zaměření a podle následujících tipů jednat. S trochou odhodlání a správnými nápady na skladování v kuchyni budete na dobré cestě k tomu, abyste měli prostor organizovaný, čistý a funkční.

Jak uspořádat kuchyňské skříňky

Bez ohledu na velikost vaší kuchyně existuje spousta nápadů na organizaci kuchyně, které vám pomohou uklidit a maximalizovat úložný prostor v kuchyni. Zvažte několik nápadů, které vám pomohou vyřešit organizaci kuchyňské linky.

1. Zefektivněte prostor pod dřezem . Uložení čisticích prostředků pod kuchyňský dřez je skvělý nápad, ale může být obtížné udržet pořádek. Jedním jednoduchým trikem, jak uvolnit více místa ve skříni, je nainstalovat napínací tyč na závěsy na lahve s rozprašovačem. Uvolníte tak více místa pro mycí a čisticí prostředky v plastových nádobách na dně skříně. Dalším skvělým způsobem, jak přidat další úložný prostor, je namontovat nosič na zadní stranu dveří skříně. To vám umožní snadný přístup k běžně používaným předmětům, jako jsou houby, hadry na nádobí a kartáče.

2. Maximalizujte vertikální prostor . Velké kuchyňské skříňky často obsahují na svých stranách nevyužitý vertikální prostor. Je to ideální místo pro uložení prkének a plechů na pečení.

3. Ukliďte kuchyňské zásuvky . Organizéry kuchyňských zásuvek jsou více než jen oddělování stříbra. Oddělovače zásuvek jsou dokonalým způsobem, jak udržet prádlo, nádoby na potraviny a kuchyňské náčiní na jejich správném místě. Přepážky jsou užitečné zejména u zásuvek na odpadky, které mají tendenci být přeplněné a ztěžují hledání položek.

4. Optimalizujte svou kuchyňskou spíž . Na trhu existuje mnoho úložných řešení speciálně navržených pro organizaci spížů. Například gramofony (také známé jako líné Susany) usnadňují hledání olejů, octů a koření, zatímco zvedáky polic jsou perfektním nápadem pro skladování koření na malém prostoru. Zásobníky na plastové sáčky uchovávají sáčky s potravinami a sáčky na odpadky, dokud nejsou potřeba. Držák na papírové ručníky na vnitřní straně dvířek vaší spíže umožňuje pohodlné čištění a označené kanystry na potraviny znamenají, že už nikdy nebudete vědět, po jakém suchém zboží znovu sáhnete. Pokud máte malou kuchyň bez spíže, zvažte řešení pro kutily pomocí hackboard spižír. Zavěste věšák na otevřenou stěnu a připevněte police na uskladnění suchého zboží a kuchyňských potřeb.

5. Zvažte nákup skladovacích zásobníků . Konzervované zboží umístěte do vyjímatelných přihrádek, aby se daly snadno vytáhnout, když je potřebujete. To také zabrání tomu, aby předměty spadly nebo se ztratily v těchto nepohodlných rohových skříňkách.

6. Maximalizujte prostor na stěně pomocí otevřených polic . Uvolněte místo na pultu instalací police pro uložení kuchařek a kuchyňských pomůcek.

7. Nainstalujte závěsný stojan na hrnce . Závěsný stojan na hrnce je jedním z nejlepších způsobů, jak uspořádat nádobí. Nepřilnavé hrnce a pánve se při naskládání do skříně nebo zásuvky poškrábou. Nejen, že stojan na hrnce prodlouží životnost vašeho nádobí, ale také zvětší úložný prostor ve vašich skříňkách.

8. Nainstalujte magnetický proužek nože . Bloky nožů zabírají prvotřídní nemovitosti na pracovní desce. Místo toho nainstalujte magnetický pásek na nože na stěnu pod horními skříňkami. Vaše příbory tak budou v bezpečí a získáte více prostoru pro vaření. Pokud máte malé děti, zvažte instalaci magnetického proužku na nože na vnitřní stranu dvířek skříně.

Jak uspořádat lednici

Zvažte několik tipů, jak mít v lednici pořádek.

1. Investujte do stohovatelného úložiště . Na nápoje, občerstvení a produkty používejte průhledné plastové stohovatelné přihrádky. Jedním z užitečných triků je odstranit obaly z čerstvých potravin a označit nádoby s tím, co je uvnitř. To vám ušetří místo a čas, když jste připraveni začít vařit.

2. Oddělte ovoce a zeleninu . Většina chladniček je vybavena dvěma šuplíky. Jsou navrženy tak, aby vaše potraviny vydržely déle čerstvé. Jedním chytrým způsobem, jak mít v lednici pořádek, je použít jednu zásuvku na ovoce a druhou na zeleninu.

3. Udržujte zboží podléhající rychlé zkáze viditelné . Pokud vás nebaví plýtvat jídlem, držte rychle se kazící položky, jako jsou produkty, mléčné výrobky a maso, v popředí a uprostřed.