Odborníci na recyklaci vody

Firma CASONE SE se dlouhodobě zabývá čištěním a recyklací vody. Nabízíme také zkoušky její kvality, například ve studnách. Dodáváme tepelné výměníky, které pomáhají šetřit energii z teplé šedé vody. Zajišťujeme také různé druhy filtračních systémů. Naší prioritou je profesionální a lidský přístup ke každému klientovi. Uvědomujeme si, že je nutné chránit přírodu, proto přinášíme ekologická řešení, jak opakovaně využít šedou, dešťovou či bazénovou vodu.

Bazénová voda

Ať už máte malý bazén u domu a vodu chcete využít na zalévání zahrádky, nebo jste provozovatelem aquaparku, nabízíme recyklaci bazénové vody. Díky ní dochází nejen k šetření vody, ale i k šetření energie potřebné pro ohřev. Navíc se snižuje obsah chlóru, čímž dochází k výraznému prodloužení životnosti výměníků a dalších zařízení.

Dešťová voda

Většina z nás se nejspíš domnívá, že voda, která naprší, je zdravotně nezávadná. Pravdou je, že v podobě kapek nijak významně znečištěná není. Škodlivé látky do ní pronikají právě při jejím odchytu a akumulaci. Voda totiž spadne na natřenou střechu, ze které pokračuje dešťovými svody do akumulační nádrže. Nátěr střechy i samotná sběrná nádrž do vody uvolňují látky, které nejsou přátelské k životnímu prostředí, natož k lidskému organismu. Do lidského těla se dostávají prostřednictvím plodin, které jsou touto vodou zalévány a následně je konzumujeme. Pokud tedy chcete svůj záhonek zalévat nezávadnou dešťovou vodou, kontaktujte nás. Naši odborníci pro vás navrhnou vhodné řešení.

Šedá voda

Šedou vodou je myšlena taková voda, která byla již použita například v umyvadle, ve vaně, sprchovém koutě, při praní prádla nebo mytí nádobí. Jejím vyčištěním vzniká tzv. bílá voda, vhodná například na splachování, mytí podlah nebo zalévání. Recyklace šedé vody není nijak zvlášť náročná, navíc díky ní šetříte spotřebu pitné vody i životní prostředí. Systémy pro recyklaci šedé vody CASONE SE jsou garancí kvality.