6 způsobů, jak zvýšit vlhkost pro rostliny

Přidání pokojových rostlin do vašich pokojů je přirozený způsob, jak přidat trochu života a barvy do vašeho domova. Některé pokojové rostliny však vyžadují podmínky vysoké vlhkosti, aby se jim dařilo.

6 způsobů, jak zvýšit vlhkost pro rostliny

Některé pokojové rostliny potřebují více vlhkosti než jiné. (Pro tip: můžete použít vlhkoměr, který vám pomůže otestovat úroveň vlhkosti ve vaší domácnosti). Můžete si všimnout, že listy některých rostlin žloutnou nebo hnědnou, vadnou nebo jsou křupavé, což znamená, že nedostávají dostatek vlhkosti. Existuje však řada způsobů, jak můžete zvýšit vlhkost pro vaše vlhkomilné pokojové rostliny.

1. Postavte si terárium, zvonek nebo skleník . Vytvoření samostatného prostoru pro vaše rostliny může pomoci vytvořit vlhké mikroklima pro vaši zeleň. Pokud máte jen několik malých rostlin, terárium pomůže uzamknout vláhu pro vaše malé zelí nebo mechy. Cloche – což je skleněná, zvonovitá ohrádka, která přesahuje vršek rostliny – může fungovat pro vnitřní i venkovní rostliny a skleníky mohou poskytnout větší prostor pro pěstování vašich rostlin.

2. Použijte oblázkový tác . Oblázkový podnos je podnos naplněný oblázky (nebo mramory), které pokrývají malé množství vody. Jak se voda z podnosu odpařuje, poskytuje vašim rostlinám vlhkost, po které touží. Umístěte květináče na horní část podnosu (aniž by se voda dotýkala spodní části rostliny v květináči), abyste rostlinám dodali trochu vlhkosti navíc.

3. Kupte si zvlhčovač vzduchu . Zvlhčovač mění vodu na lehkou mlhu, která pomáhá udržovat vlhkost vzduchu a zvyšuje vlhkost v interiéru. Kromě toho, že zvlhčovače poskytují určitou úlevu pro suchý nos nebo určité alergie, zvlhčí suchý vzduch a pomohou zvýšit úroveň vlhkosti, aby se vytvořilo vlhké prostředí pro vaše rostliny.

4. Seskupte rostliny dohromady . Umístění rostlin v těsné blízkosti k sobě vytváří příznivé mikroklima, které může vytvářet vlhkost a udržovat vlhké prostředí.

5. Umístěte rostliny blízko vlhkosti . Je logické, že vlhkomilným rostlinám se daří v oblastech vašeho domova, které jsou přirozeně vlhčí nebo mají vodní zdroje. Seskupte své rostliny s vysokou vlhkostí na místa se spoustou vlhkosti, jako je prádelna, blízko kuchyňského dřezu nebo blízko okna v koupelně.

6. Mlžné rostliny . Zamlžení rostlin pomocí rozprašovače plné vody pokojové teploty je rychlý způsob, jak jim dodat trochu vlhkosti. Některé listy rostlin však nesnesou stálé vlhko, proto se vždy řiďte pokyny pro péči o vaši konkrétní rostlinu. Kromě toho sledujte, kolik zaléváte své rostliny, protože příliš mnoho vody a mlžení může vést k hnilobě listů a kořenů.