Jak položit trávník: 4 způsoby, jak na to

Položení drnu může přeměnit kus ploché špíny na svěží zelený trávník. Naučte se, jak položit drn, abyste získali okamžitě kvetoucí dvůr zdravé trávy.

Drn, také známý jako trávník, je komerčně pěstovaná tráva, kterou mohou majitelé domů položit na venkovní prostor a vytvořit tak trávník. Můžete si zakoupit dlouhé pásy svinutého drnu nařezaného podle požadavků vaší oblasti. Ve srovnání s pěstováním trávníku ze semen je drn rychlý proces. Chcete-li položit drn, musíte připravit půdu a poté po instalaci udržovat dvůr.

Jak připravit trávník na drn

Ať už plánujete instalaci drnu jako svépomocného projektu nebo si službu pronajmete profesionálovi, budete muset připravit půdu na čerstvý drn. Při přípravě prostoru postupujte takto:

1. Proveďte test půdy . pH vaší půdy určí, jaký druh hnojiv nebo přísad potřebujete, aby váš drnový projekt dosáhl nejlepších výsledků. V ideálním případě byste měli hledat mírně kyselou půdu, kolem 6,5 až 7. Můžete použít domácí sadu na testování půdy nebo poslat svůj vzorek na profesionální testování.

2. Změřte plochu trávníku . Změřte, kolik čtverečních stop drnu potřebujete objednat. Vždy je dobré koupit o něco více, než budete potřebovat, protože jakékoli nerovné nebo zakřivené oblasti vašeho trávníku budou vyžadovat nařezání drnu, aby se vešel. Dobrým pravidlem je pět procent navíc nad požadovanou plochu.

3. Připravte si prostor . Pokládání drnu se nejlépe provádí na jaře nebo na podzim. V teplejších podnebích, kde jsou oblíbené trávníkové trávy v teplém období, jako je stonožka nebo zoysie , můžete drn pokládat kdykoli během roku. Máte-li stávající trávník, pronajměte si řezačku drnu, abyste jej efektivně odstranili. Tento praktický motorizovaný nástroj odstraní vrchní vrstvu trávy a kořenů a zanechá pod ní rovnoměrnou vrstvu půdy. (Čím plošší je prostor, tím lépe se drn položí a zakoření.) Pokud nemáte stávající trávník, můžete k přípravě půdy použít rotátor. Rotační fréza nebo nástroj pro ruční zpracování půdy, jako je motyka, pomůže zabít jakýkoli plevel nebo zbytky, jako jsou kameny. Chcete zahloubit asi šest až osm palců do půdy.

4. Připravte si půdu . Organickou hmotu, jako je kompost, rovnoměrně rozprostřete hráběmi, aby byla půda zdravá a dobře odvodněná. Můžete také přidat startovací hnojivo, které pomůže s celkovým zdravím vaší půdy. Je užitečné dát zemi pěkné důkladné zavlažování jeden až dva dny před příchodem drnu.

Jak položit drn v 7 krocích

Pokládání drnu je rychlejší projekt krajinářské úpravy než pěstování trávníku z travního semene. Chcete-li provést instalaci drnu sami, postupujte podle následujících kroků pro nákup, instalaci a péči o drnový trávník:

1. Nakupujte . Drn si můžete objednat v místním zahradním centru nebo na drnové farmě. Profesionálové vám mohou poskytnout know-how k přizpůsobení jejich produktu potřebám vašeho konkrétního trávníku a poskytnout vám konkrétní tipy pro péči o trávník. Znáte-li pH vaší půdy a množství slunečního záření a stínu, který bude váš trávník dostávat, zajistíte, že získáte správný druh drnu.

2. Zadejte objednávku . Drn bude obvykle dodán do jednoho dne po pořezání. Čerstvý drn má mělký kořenový systém a je náchylný k vysychání, takže buďte připraveni nainstalovat roli drnu, jakmile odpadne.

3. Rozviňte pruhy drnu . Po dodání proužky rozviňte a začněte je pokládat. Začněte první řadu na rovné hraně, například podél plotu, a pak pásy rozmístěte tak, aby se vytvořil vzor cihlové zdi. Tento vzor umožní jednotnější vzhled a pomůže zabránit vysychání křehkých okrajů pásů drnu. Dokončete řezáním menších kousků, abyste vyplnili oblasti, jako jsou chodníky nebo otvory pro hlavice postřikovačů.

4. Zatlačte drn do trávníku . Jakmile jsou role na místě, použijte válec na trávník k zatlačení drnu dolů do půdy. Tím se zbavíte vzduchových kapes a podpoříte růst kořenů drnu, když prorůstají do půdy.

5. Zalévejte drn . První týden zalévejte svůj nový drn hojně každý den a pokud prší, zalévejte méně. Poté zalévejte každý druhý den a postupně snižujte až do čtvrtého týdne, kdy byste měli být na jeden palec za týden. Pokud si všimnete, že se tvoří nějaké kaluže, přidejte ornici do těchto nízkých míst, abyste je vyrovnali se zbytkem vašeho nového trávníku.

6. Chraňte svůj trávník . Minimalizujte pohyb na drnu během prvních několika týdnů, abyste drnu ochránili při zakořeňování.

7. Posekejte trávník . Se sekáním trávníku počkejte, až bude nová tráva vysoká alespoň tři palce a alespoň dva týdny po položení drnu. Používejte raději tlačnou sekačku než pojízdnou sekačku; pamatujte, i když to vypadá jako kvetoucí trávník, stále se usazuje.