Jak vybrat kvalitní stavební firmu pro rekonstrukci domu

Výběr stavební firmy pro rekonstrukci domu byste neměli uspěchat. Nekvalitně provedená práce může totiž vést k častým opravám nebo dokonce k celkovému zhoršení stavu domu. Společně se podíváme na několik klíčových vlastností, které by spolehlivé stavební firmě neměly chybět.

Rekonstrukce na klíč Praha Východ vdechne starému domu nový život, zlepší jeho estetický vzhled, zvýší pohodlí a praktičnost nebo dovede i snížit provozní náklady, díky energetické úspoře. Dům si přitom může zachovat svou původní atmosféru obohacenou rustikálními prvky. Výhodou rekonstrukce může být i zachování stávajícího pozemku, jelikož novostavby musí zabírat nanejvýš jeho jednu třetinu, což u starých domů nebývá pravidlem. Jak ale poznat kvalitní stavební firmu?

Má dlouholeté zkušenosti a pozitivní reference

V první řadě by za sebou kvalitní stavební firma měla mít několik úspěšně realizovaných projektů rekonstrukcí, včetně pozitivních ohlasů zákazníků a fotografií z jejich průběhu, které jsou dostupné na firemních internetových stránkách. Jako potenciální zákazník tak máte možnost zjistit, zda se firma v minulosti pustila do podobného projektu, jako je ten váš, a především jakým způsobem si s ním poradila.

Vypracuje vám projekt na míru

Spolehlivá stavební firma vám je schopna vypracovat projekt odpovídající vašim konkrétním požadavkům a výši rozpočtu. Takový projekt slouží jako systematický plán rekonstrukce a je informací pro vás a případně i pro stavební úřad, který může jeho předložení vyžadovat. Součástí návrhu projektu by měly být specifikace materiálů, časový harmonogram a detaily rozpočtu. Kvalitně vypracovaný projekt bývá součástí celkové rekonstrukce na klíč Praha.

Nabídne vám férovou cenu

V neposlední řadě je důležitý také cenový odhad celkové rekonstrukce na klíč, který by neměl mnohonásobně převyšovat ceny konkurenčních firem. Spolehlivá stavební firma by měla se svými zákazníky ohledně ceny komunikovat otevřeně a návrh projektu přizpůsobit výši rozpočtu. Dobré je však řídit se pravidlem optimálního poměru mezi cenou a kvalitou.