Rekonstrukce jen se solidní stavební firmou

Potřebujete zrekonstruovat dům nebo byt? Máte v hlavě, co všechno potřebuje změnu, ale ještě nemáte žádnou představu o tom, na kolik peněz vás rekonstrukce vyjde a kdo by se jí měl chopit? Poradíme vám, jak vybrat vhodnou firmu a jak zjistit, kolik vás to bude stát.

Peníze nejsou to nejdůležitější kritérium

Kdo někdy stavěl, ví, jak těžké a zároveň důležité je vybrat si spolehlivou stavební firmu. Někteří lidé se řídí pouze cenou a smlouvu uzavřou s tou společností, která své služby nabízí za co nejméně peněz. Ovšem peníze nejsou tím hlavním kritériem pro výběr stavební firmy.

Recenze a reference

Tím jsou hlavně recenze a reference. Jak dlouhou historii firma má? Kolika spokojenými klienty se může pochlubit? Podívejte se na stránky vybraných firem nebo si nechte zaslat již hotové stavby a rekonstrukce. Líbí se vám?

Záruka, kterou vám nedá každý

Záruky jsou dalším extrémně důležitým bodem. Jaké záruky firma poskytuje? Ze zákona se dává vždy 3letá záruka, ale když vám firma nabídne záruku víceletou, je to velké plus, které nenabízí všichni.

Záloha? Ano, ale jen do určité výše

V neposlední řadě si požádejte o vypracování návrhu rekonstrukce a také si nechte práce vyčíslit, abyste věděli, do čeho jdete a později nebyli překvapení, kolik utratíte. Bude-li po vás firma vyžadovat zálohu předem vyšší, než je 10 % z celkové částky, není to úplně standardní postup. Mějte se na pozoru.

Když jsou zákazníci skutečně důležití

Jednou ze spolehlivých firem s mnohaletou tradicí jsou VH-Stavby s.r.o. Firma se zaměřuje především na zednické práce, zateplování fasád, zdění, zakládání staveb (výkopy základů) a sádrokartonářské práce. Realizuje nové projekty a rekonstruuje starší stavby. Kromě toho si lze sjednat i pokrývačské a klempířské práce. Domluvit se s jejími zástupci ale můžete prakticky na čemkoliv. Svým zákazníkům vždy vyjdou vstříc.

Až si tu nejvhodnější firmu vyberete, pořádně si prostudujte smlouvu, aby se nestalo, že si firma bude během prací samovolně navyšovat cenu díla nebo posouvat termín jeho dokončení.